sobota, 6 kwietnia 2013

[Muzyka K-pop] Artykuł o K-popie w gazecie TWIST

W majowym wydaniu magazynu polskiego TWIST dla młodzieży ukazał się artykuł dotyczący muzyki Koreańskiej. Nabyłam tą gazetę i wrzucam wam artykuł do przeczytania. Zaraz napiszę co się nie zgadza! Można było się liczyć z tym, że pojawią się błędy, znajomość wszystkiego a temat k-popu zajmuje sporo czasu, a fan uczy się i dowiaduje czegokolwiek o swoim idolu z dnia na dzień. Jestem jednak zwiedzona tym, że mogła to napisać osoba która choć trochę wiedziała o tym, a nie na ostatnią chwilę to pisała. Oczywiście po opublikowaniu artykułu, na stronie Twista na facebooku pojawiło się ogrom negatywnych komentarzy ze strony fanów k-popu. Gazeta nie nadążała z odpisywaniem i usuwaniem wulgarnych rzeczy - cóż, nie spodziewałam się tak złej reakcji ze strony fanów kpopu, zawsze uważałam  że jesteśmy "powaleni", ale nie robimy chamówy.

Ja również, z przyczyn zainteresowania tym postem, zmieniłam treść. Użyłam mimowolnie prostych dla siebie słów, a nie spodziewałam się tak dużego zainteresowania, co za tym poszło zostałam głośno skrytykowana. Teraz wiem jak czuli się ci z gazety. Możecie mi mówić, że wytykam ludziom błędy, ale taki ma zamiar mój blog, wyrażanie mojej opinii i jestem zła, nie wkurwiona, że ludziom aż gęba nie może się zamknąć i opuścić ten post bez zostawienia chamskiego komentarza! Byłam już skłonna usunąć tego posta, ale stwierdziłam, że zostawię i go po prostu zmienię - o jedno słowo "gimbaza" i tyle krzyku - NO LUDZIE!

Żeby lepiej widzieć wystarcz kliknąć na zdjęcie ^^
 1. Po pierwsze, nie wiem czemu napisano, że po wygraniu w 2011 nagrody MTV przez Big Bang pojawiła się masa fanów k-popu. Ja osobiście tego nie odczułam... a wy?
 2. Sama nie wiem czemu napisali o NU'EST - nie żebym ich nie lubiła, ale nie są zbyt znani - w końcu istnieje taki zespół jak TVXQ, Super Junior i inne i one siedzą w k-popie już sporo lat - a ani słowa nie napisano o nich.
 3. Od kiedy G Dragon jest aktorem? Na serio, od kiedy, bo nie wiem - Niech lepiej klikną na Wikipedię  bo chyba ślepa jestem, albo muszę zmienić szkła w okularach?
 4. Od kiedy G Dragon jest w SM Entertainment? To jest chyba gorsze od bycia aktorem - Jak można pomylić YG z SM?
 5. Jak już wrzucają zdjęcia mogli jakieś aktualne wrzucić - np. SHINee, albo GD.
 6. Ładna okładka płyty GD? Nie wiedziałam, że jest taka sama jak singla "One of a kind"
 7. Od kiedy EXO - M nazywa się EXO - K?
To chyba tyle.... jaka była wasza reakcja po przeczytaniu artykułu? Piszcie! Dziwię się, że nie pojechali po tandecie jak kiedyś w gazecie "Wprost"!
* edit 11-05-13

7 komentarzy:

 1. hmmm... Kiedy wyszedł ten numer..? Majowy, takk.? A wygląda jakby był pisany w zeszłym roku.... Hahaha. Nowość-EXO, a najnowszy album NU'EST to 'Action'? Z choinki się urwali..? No cóż. Brak słów. Dzięki za wiadomość, że wgl coś się ukazało. ;*

  +może jednak możemy liczyć na jakieś plakaty... kiedyś. W przyszłości. xD

  OdpowiedzUsuń
 2. Jedyne co mi się nasuwa: tak się dzieje jak ktoś mówi (tudzież pisze) o czymś, o czym nie ma zielonego pojęcia... Albo w przypadku tej tragicznej pomyłki co do G Dragona i SM Ent - to już bym nazwała brakiem szczątkowych umiejętności korzystania z wyszukiwarek internetowych xD

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie czytałam tej gazety, ale padłam ze śmiechu jak przeczytałam u cb, że pomylili SM z YG XD
  Aż sama do nich mam ochotę napisać i wytknąć im błędy :P

  OdpowiedzUsuń
 4. Hihi, jako admin bbpl uściślam, że GD rzeczywiście przez jakiś czas był stażystą w SM Ent. ;). Bardzo sympatyczny blog! Pozdrawiam~ (mizuki)

  OdpowiedzUsuń
 5. ehhh, ale nie musisz być od razu nie miła pisząc to.. może i cię to lekko wkurzyło no ale plz. dla gimbazy? szanuj ludzi.. i ogólnie.. nie znają k-popu, nie słuchają więc trochę zrozumienia dla tych ludzi. bo przecież perfekcyjnie nie napiszą artykułu, bo jak? mieliby siedzieć z tydzień żeby ogarnąć materiał, zespoły, piosenki, albumy?
  bądźmy trochę bardziej tolerancyjni. pokażmy, że nie jesteśmy tacy samolubni, AŻ tak wredni i wgle jak nie wiem.. directionerzy czy fanki seleny, czy JB.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To jest jednak artykuł.... Muszą pisać dobrze. Gdyby napisali coś źle to ludzie, którzy pierwszy raz to widzą, uwierzą w te głupoty.... So hard to think?

   Usuń